Hakkımda yürütülen FETÖ Örgüt üyeliği koğuşturmasında BANK ASYA'da hesabım bulunduğu yönündeki yanlış bilgi

Necati CERRAHOĞLU, bu Bilgi Edinme Hakkı başvurusunu gerçekleştirdi Adalet Bakanlığı adlı kamu kuruluşuna

Bu başvuruya verilmesi gereken cevap için yasal süre dolalı çok oldu. Yasaya göre her koşulda Adalet Bakanlığı şu ana kadar cevap vermiş olmalıydı (detaylar). Şikayette bulunabilirsiniz kurum içi inceleme isteniyor.

Gönderen: Necati CERRAHOĞLU

Sayın Adalet Bakanlığı,

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını talep ediyorum.

Çanakkale Valiliği OHAL Bürosuna 06.12.2016 tarihinde Resul DEMİRBAŞ isimli şahsın aleyhime iftira atarak FETÖ / PDY Örgüt mensubu olduğuma dair şikayeti üzerine (Soruşturma No: 2016/11361) hakkımda Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kovuşturma başlatılmıştı. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafıma gönderdiği yazıda Doçentlik Başvuru Dosyam 683 sayılı KHK'nin 4. maddesi gereğince askıya alındığı tarafıma bildirilmişti.
19.04.2017 tarihinde Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği 2017/1964 nolu Karar ile ''Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair'' gerçek ortaya çıkmıştır. Ancak Savcılığın verdiği karar içerisinde şahsımın 2001 ve 2003 yıllarında BANK ASYA'da hesaplar açtırdığım, bu hesapları 2006 yılında kapattığımdan söz edilmektedir. BANK ASYA'da hiçbir zaman hesap açtırmadığım için doğal olarak da açılmamış bir hesap kapatılamaz. Ayrıca 2004 yılına kadar Almanya'da doktora eğitiminde idim. Bu bağlamda maddeler halinde sorularıma cevap verilmesini talep ediyorum: 1-Bu gerçek dışı bilgi nereden kaynaklanmaktadır? 2- Yanlış ve hatalı bilgi veren hangi birimdir? 3- FETÖ / PYD Örgüt soruşturmalarında böyle hatalar normal midir? 4- İhmal - Hata - Kasıt içerisinde olanlar hakkında ne işlem yapılması düşünülmektedir? 5-Aleyhime iftiralarda bulunan Resul DEMİRBAŞ hakkında ne işlem yapılacaktır?
Necati CERRAHOĞLU
TC. K. No: REDACTED

Buna bağlantı ver

Bu bilgi edinme başurusuyla yapılacaklar

Herhangi biri:
yalnız Adalet Bakanlığı: