Kontrast Madde Verilmesi

GÖKHAN ALTINELLİLER, bu Bilgi Edinme Hakkı başvurusunu gerçekleştirdi Adli Tıp Kurumu Başkanlığı adlı kamu kuruluşuna

Bu başvuruyu işleme koyma şekilleri hakkında Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek kurum içi inceleme bekleniyor.

Gönderen: GÖKHAN ALTINELLİLER

Sayın Adli Tıp Kurumu Başkanlığı,

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını talep ediyorum.
-T.C Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 14 Eylül 2010 tarihli B10.0.THG.010.00.02.251-10 Sayılı yazısında ''hekim kontrolün de intra venöz enjeksiyonun Radyoloji Teknisyenlerince yapılması gerekmektedir.''

-Resmi gazete 2014/05 Tarihli Sağlık Meslek Mensupları iş ve görev tanımlarında ,Tıbbi Görüntüleme teknisyeni bölümünün ‘g’ bendinde ‘ Hekim eşliğinde radyo opak madde enjeksiyonu yapar’.

Yukarıda belirtmiş olduğum Sağlık Bakanlığın görüşü ve Radyoloji Teknisyeni görev tanımına göre çekim esnasında Hekim bulunmayıp sadece Radyoloji Teknisyeni kontrast madde vererek çekimi Hekim gözetiminde yapmayıp hasta ex veya kalıcı bir sakatlık durumuna kalır ise Adli Tıp görüşüne göre Radyoloji Teknisyeni mi suçlu mu sayılır ? Konu hakkında resmi bir bilgi almak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim.

Gökhan ALTINELLİLER

sevgi ve Saygıyla!

Buna bağlantı ver

Gönderen: GÖKHAN ALTINELLİLER

Sayın Adli Tıp Kurumu Başkanlığı,

Lütfen bunu Bilgi Edinme Hakkı başvurularını inceleyen kişiye iletin.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı adlı kuruluşun yapmış olduğum Bilgi Edinme Başvurusuyla 'Kontrast Madde Verilmesi' ilgili yaklaşımı hakkında yazıyorum.

Tüm bilgi edinme başvurularım ve yazışmalarımın geçmiş dökümü internet üzerinde http://bilmehakki.org/request/kontrast_m... adresinde bulunabilir.

Saygılar,

GÖKHAN ALTINELLİLER

Buna bağlantı ver

Bu bilgi edinme başurusuyla yapılacaklar

Herhangi biri:
yalnız Adli Tıp Kurumu Başkanlığı: