Metro Turizm ücret iadesi

Barış Demirbaş, bu Bilgi Edinme Hakkı başvurusunu gerçekleştirdi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adlı kamu kuruluşuna

Bu başvuruya verilmesi gereken cevap için yasal süre dolalı çok oldu. Yasaya göre her koşulda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı şu ana kadar cevap vermiş olmalıydı (detaylar). Şikayette bulunabilirsiniz kurum içi inceleme isteniyor.

Gönderen: Barış Demirbaş

Sayın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı,

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını talep ediyorum.

Metro Turizm firmasından almış olduğum KÜTAHYA- TEKİRDAĞ arası 29 AĞUSTOS 2017, 00:45 Sefer tarihli 38 koltuklu ULPXMS5 PNR'li ve 37 koltuklu ULPXMS6 PNR'li iki adet biletimi 23 AĞUSTOS Tarihinde iptal etmiştim. Söz konusu biletlerimin tarafıma yapılması beklenen ücret iadesini Metro Turizm yapmamıştır. Konuyla ilgili gerekli başvuruları yaptığım gerek müşteri temsilcileriyle görüştüğüm ses kayıtları ile mevcuttur. Bu girişimlerime rağmen söylenilen yasal iş günü süresinde yatması gereken ücret tarafıma yatırılmadığı gibi söylenilen zamanı kat be kat geçmiştir. Bu durum beni mağdur etmeye devam etmektedir. Mağduriyetimin yetkililerce giderilmesini gereğinin yapılmasını arz ederim.

BARIŞ DEMİRBAŞ

Buna bağlantı ver

Bu bilgi edinme başurusuyla yapılacaklar

Herhangi biri:
yalnız Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı: