Re'sen emekli Astsubay ın yeniden memur olarak atanması hakkında

Ali Şahin, bu Bilgi Edinme Hakkı başvurusunu gerçekleştirdi İstanbul Büyükşehir Belediyesi adlı kamu kuruluşuna

Bu başvuru, bilgi edinme isteğini yapan kişi tarafından geri çekildi Aşağıdaki yazışmalarda bunun nedenine dair bir açıklama olabilir.

Gönderen: Ali Şahin

Sayın İstanbul Büyükşehir Belediyesi,

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını talep ediyorum.

1996-2001 yılları arasında muazzaf Astsubay olarak TSK da görev yaptım.Uzun süreli firardan dolayı kurum tarafından ayırma işlemine tutularak sicilen re'sen emekli edildim.01.08.1979 doğumlu olmakla beraber yaşım ve hizmetlerim gereği emekli maaşı almıyorum.
Kurumunuza başvurduğum takdirde,uygun kadro bulunması,hizmetime ihtiyaç duyulması ve kurumun olumlu takdiri neticesinde ,657 li sayılı Devlet Memurları kanunu ilgili maddeleri gereği yeniden atanmamın mümkün olup olmadığı ,mümkün ise hangi kanun maddelerine istinaden atanmamım yapılacağı ve işleyiş hakkında tarafıma bilgi verilmesini talep ve arz ederim
Saygılarımla,
Ali ŞAHİN

Buna bağlantı ver

Gönderen: İnsan Kaynakları Müdürlüğü Yazışma Adresi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Başkanlığımız bünyesinde açıktan atanma talebinize ilişkin 04/06/2017 tarihli elektronik iletiniz incelenmiş olup, talebiniz Başkanlık Makamınca uygun görülmemiştir.
Bilgilerinize sunulur.

Hüseyin YILMAZ

İnsan Kaynakları Müdürü

Buna bağlantı ver

Ali Şahin bir açıklama notu ekledi () %>

Verilen cevaptan anladığım torpiliniz olmadığı iÇin değerlendirmeye almadık bile,Başkanın benım iletimi görmediğinden adım kadar eminim.Biz göremedik ama inş bizim çocuklarımız gerçekten Adalete ve liyakate önem veren bir yöneticileri görürler.Biraz ütopik oldu ama yinede umut edelim.

Link to this

Bu bilgi edinme başurusuyla yapılacaklar

Herhangi biri:
yalnız İstanbul Büyükşehir Belediyesi: