Resmi belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanma

MURAT YARIMAŞIK made this Bilgi Edinme Hakkı request to Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı

Automatic anti-spam measures are in place for this older request. Please let us know if a further response is expected or if you are having trouble responding.

Bu başvuruya verilmesi gereken cevap için yasal süre dolalı çok oldu. Yasaya göre her koşulda Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı şu ana kadar cevap vermiş olmalıydı (detaylar). Şikayette bulunabilirsiniz kurum içi inceleme isteniyor.

Sayın Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı,

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını talep ediyorum.

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA CUMHURİYET KAYMAKLIĞINA

ŞİKAYETÇİ : Murat YARIMAŞIK(TC kimlik no: REDACTED) - 0(551)0892898
Vıraca Mah. Bursa Cad. Erdem apt. no 69/2 kat 3 Daire no 5

ŞÜPHELILER
: 1)Nazire CANDEMİR(TC kimlik no: bilinmiyor)
Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Mustafakemalpaşa Ek Hizmet Binası
2)Kerem BORU (TC kimlik no: bilinmiyor)
Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Mustafakemalpaşa Ek Hizmet Binası
3)Burak DEMİRCİ(TC kimlik no: bilinmiyor)
Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Mustafakemalpaşa Ek Hizmet Binası
4)Vildan GÜNAH(TC kimlik no: bilinmiyor)
Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Mustafakemalpaşa Ek Hizmet Binası

5) Nedim FOTOĞLU Binted Şirket Müdürü(Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş)
Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Mustafakemalpaşa Ek Hizmet Binası
6) Muhsin YAMAN (TC kimlik no: bilinmiyor)
Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Mustafakemalpaşa Ek Hizmet Binası
SUÇ : Resmi belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanma
SUÇ TARİHİ :Mayıs 2021
AÇIKLAMALAR :
Binted Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş) Bağlı
Turizm ve akar yakıt nakliye şirketine bağlı Tarımsal hizmetler bölümünün Uludağ üniversitesiyle ortak proje si için oluşturulan organik tarım uygulama sahasında ekim dikim ve tahnitim dış hizmet görevlisi olarak çalıştığım Uludağ Üniversitesinde

Olay tarihinde öğle saatlerinde Uludağ Üniversitesi bahçesinin girişinde bulunan güvenlik kontrol merkezine bir çağrı pusulası şirket yetkileri tarafından bırakılmış olup, yemekten geldiğim esnada bana sunuldu. Beni daha sonra (Mustafakemalpaşa turizm ve akar yakıt nakliye şirketine bağlı tarımsal hizmetler bölümü ) bölüm muhasebecisi arayarak evrakın rutin bir evrak olduğu ve tarafımın imzalamasının gerekli olduğunu söyledi.

Şirket ofisine gitmeden önce orada (Uludağ üniversitesinin giriş bölümünde yer alan dinlenme bölgesinde ) bir çay içtim yaklaşık olarak on veya on beş dakika sonra elim ayağım titremeye başladı. Biraz iyi gibi olunca yaklaşık olarak 3:30 sularında ofise gittim ancak içeriye girdiğimde tüm ofis çalışanları oradaydı

Şüphelilerden müdüre hanım Nazire CANDEMİR bir evrak hazırlatmış, İlçenin tarımsal hizmetler de mühendis sıfatıyla çalışan Kerem BORU adeta evrakın üstüne kapanır şekilde beklemekteydi. O esnada müdüre Nazire CANDEMİR telaşeye getirip bana imza attırdı. Evrakı alıp okumak istedim ve vermediler herkes imzalıyor dediler.

Bunun üzerine şüphelilerden Nedim FOTOĞLU'nun yanına gittim ancak ofisinde yoktu. Ertesi gün adı geçen şahıs işyerinde hepimizi toparladı ben kendisine toplanmayla beraber hazır kendisini görmüşken önceki gün tarafıma bir evrak sunulduğunu ancak okumadan müdüre hanım tarafından imzalamam gerektiği ve evrakın ne olduğunu sordum. Şüpheli Nedim ise bana herkesin için onur kırıcı bir şekilde '' biz ne veriyorsak imzalayacaksın lan ''dedi olaydan kısa bir sure sonra beni istifaya zorlayıp işten attılar. Durumu belediye başkanına kadar ilettim lakin hiçbiri ilgilenmedi ve hatta Akp ilçe başkanı akrabam olmasına rağmen olayı ona ilettim oda imzalamasaydın dedi bu olayla beraber suçlu çıkarıldım.

Diplomalarımı Muhsin Yaman’a verdiler. Kimlik bilgilerimle oynandı. Sahip olduğum Diploma bilgilerim Diplomayı veren okul: Meslekî açik öğretim lisesi okulun bulunduğu il: Ankara öğrenci numarası: 2152219172 diploma no : 409400 Diploma puan: 64;68 Diploma tarihi: 24/04/2018 Alan/Bölüm: Makine Teknolojisi Alanı / Bilgisayarları makine imalatı Mezun olduğu okul türü: Meslekî açık öğretim lisesi diplomaya ait işyeri açma belgesine ait bilgilerim Belge Türü: işyeri açma Belge tarihi: 03/10/2018 Alanı/Dalı : Makine teknolojisi / Bilgisayarlı makine imalatı belge sayısı: 135781-2018-3 Belgeyi aldığı kurum : Mesleki Açık öğretim lisesi usta öğreticilikle ilgili bilgilerim Belge türü: Usta öğreticilik Belge tarihi: 10/05/2019 Belge güvenlik no: 13583920190000315607 Belge aldığı kurum: Bursa/ Mustafakemalpaşa/(135839) Mesleki eğitim merkezi çalıştığım birimde istihdam edilen Muhsin YAMAN isimli şahıs bir anda lise mezunu oldu . Diplomamı veren okulu aramama rağmen ısrarla olayın üstü kapatılıyor . Üst ve profesyonel düzeyde resmî belgede sahtecilik suçu işlenerek nasıl mümkün olduğunu anlamamak ile sahip olduğum bilgiler sonradan istihdam edilen ve istihdama geçerli eğitim durumu olmayan Muhsin YAMAN isimli şahısta bulunmaktadır. Adeta hayatım cehenneme döndü ve aynı durum devam etmekte derdimi kimseye anlatamıyorum. Bu olaya ilişkin ofis çalışanları tanıktır. Tarafıma imzalattıkları yazının içeriği neydi diplomalarım ad ve soyadımla ilgili ne gibi işlemler yapıldı niçin kurumda savunmam alınmadı bu olayı yaptıranlar kimler ve neden bilmiyorum.

SONUÇ VE İSTEM:
İzah edilen nedenlerle diplomamın yeniden düzenlenerek bir başkası adına tahsis edilmek suretiyle işlenen resmi belgede sahtecilik suçunda şüpheli / şüphelilerin, Bugüne değin tarafıma ney imzalatıldığını bilmediğim ve kamusal alanda nerede kullanıldığını bilmediğim evrak ile ilgili hiçbir hukuki mesuliyet kabul etmeksizin görevi kötüye kullanma suçundan ilgili ilçenin tarımsal hizmetler müdürlüğü şüpheli / şüphelerinin makamınızca gerekli araştırmaların yapılarak tespit edilen kişi ve suçlardan dolayı cezalandırılmasını saygı ile talep ederim.

Saygılarımla,

MURAT YARIMAŞIK